Korralooja Ülle Tammik

Olen professionaalne korrastaja Ülle Tammik ja mulle meeldib korrastamine ja korraldamine. Isegi koristamine ja triikimine on minu jaoks nauditavad tegevused. Korraldamine, koristamine ja süstematiseerimine on olnud minu kirg juba lapsena ja sedavõrd, et nüüdseks on sellest saanud minu töö ja hobi.

Millega ma enne tegelesin?

Nagu ikka selleks, et jõuda äratundmiseni mis on see, mis elus tõeliselt rahuldust pakub, tuleb enne proovida muid erialavalikuid. Olen õppinud rahvusvahelisi ärisuhteid ja töötanud pikalt panganduses ja müügijuhtimises. Need kogemused on olnud hindamatud ja arendavad ja olen tänulik kõigi võimaluste ja õppetundide eest. Samas töötades nii teenindus- kui ka tootmisettevõttes, tundsin ma alati, et soovin oma ellu veel midagi, mida ma tõeliselt naudiks. Otsisin nii ennast kui ka oma rolli elus.

Mida ma hindan?

Hindan harmoonilisi suhteid ja väärtustan perekonda ning pean tähtsaks enesearendust.

Kuidas minust sai Professionaalne korrastaja?

Selleks, et tundma õppida oma potentsiaali, võimeid ja võimalusi ning läbi selle aidata inimesi, läbisin kursuse Holistika Instituudis. See aasta iseendale oli mu elus otsustavaks pöördepunktiks. Õpingud aitasid iseennast paremini tundma õppida, parandada elukvaliteeti ja suhtlemisoskust ning  seda, kuidas elus erinevate väljakutsega edukalt toime tulla. Tavaliselt on ikka nii, et kui midagi peab su ellu tulema, siis see ka tuleb. Ja kuna juhuslikkust siin elus ei ole, siis jõudsin ma ühel päeval seminarile, mille õhtuseks ülesandeks oli  elueesmärgi tuvastamine spontaanse kirjutamise abil. Kes on seda harjutust teinud, teavad millest ma räägin:-) See ülesanne osutus küll oodatust raskemaks, kuid tulemus ületas kõik ootused. Mõistsin, et minu eluülesandeks on aidata inimestel luua oma eludes korda ja süsteemi ning läbi selle suurendada meelerahu. Sel hetkel tundsin kuidas kõik läks paika, leidsin justkui viimase puzzle tüki. Mõistsin, et see oligi see tegevus, mis mind on kogu elu sütitanud ja mida ma olin alati nautinud.  Edasine on, nagu öeldakse, ajalugu.

Millised kursused ma olen läbinud?

Juba järgmisel päeval leidsin ma sobiva veebikursuse ja omandasin sertifikaadi kui  Professional Organizer. Samas teadsin, et ainult veebikursust läbides või erialaseid raamatuid lugedes ametit ei õpi, seega otsisin võimalusi kontaktõppeks. Ühel meie veebisaidil tsiteeriti Soome professionaalset korrastajat  Anne te Velde Luomat, kellega võtsin  ühendust ja  esimese eestlasena läbisin tema kursuse aastal 2018. Kuulun  Suomen Ammattijärjestäjät ry kutsekoolitajate ühingusse https://www.ammattijarjestajat.fi/koulutetut-ammattijarjestajat/viro/. Üheks mu unistuseks on pakkuda samalaadseid koolitusi Eestis ja selle eesmärgiga läbisin ma Täiskasvanute koolitaja väljaõppe.

Koos Korraloojaga meelerahu suunas

Olen oma elus kogenud palju kaotusi, suurim neist oli tulekahju. Läbi selle olen õppinud mõistma suuri muutusi elus, mis meist igaühega paratamatult tulevad. Sa ei pea olema rikas, et olla puhas ja organiseeritud. Samas mõistan, et inimesed on erinevad ja see, mis mind häirib, ei pruugi teistele huvi pakkuda. Teisalt, me kõik soovime, et meid ümbritseks rahu ja tasakaal ning meie tõeline potentsiaal avalduks nii kodus kui ka töökohal.

Aitan Sind, kui tunned, et korrastamine on liiga tülikas ja aeganõudev. Vahel piisab vähesest ning pärast esimest sammu võid olla rohkem inspireeritud ja leida endas motivatsiooni jätkata iseseisvalt.

Alustades väikeste sammudega, investeerides oma aega, tehes väikseid edusamme, suudate lõpuks saavutada oma suure tulemuse.

Korralooja Ülle Tammik

Vähem on alati rohkem ja pärast kaost tekib kord.

Kui on kord su kodus, on kord ka su hinges!

Professionaalse korrastajana soovin ma, et saaksid tegeleda sellega, mis sulle meeldib ja nautida loogilist, selget ja toimivat elu-või töökeskkonda. Mina saan aidata sul tuua ellu korda ja süsteemi. Pakun sulle tuge otsuste tegemisel, ebavajalikest asjadest loobumisel ning süsteemi loomisel riiulitest kuni siltideni.

Aitan tuua su ellu meelerahu ja vabastada energiat ja aega olulisele keskendumiseks.