Korralooja Ülle Tammik

Koos Korraloojaga meelerahu suunas

Olen professionaalne korrastaja Ülle Tammik  – kirglik korrastaja ja süsteemilooja. Korraldamine, koristamine ja süstematiseerimine on olnud minu kirg juba lapsena. Kirest kodude ja lihtsama igapäevaelu vastu sündis ka Korralooja. Ma naudin  inspireerimist ja motiveerimist. Minu kutsumus on aidata inimestel luua korda ja süsteemi oma eludes.

Ma armastan küll korda, kuid mind ei huvita, kas pesu on sorteeritud värvide järgi või on kodu tolmuvaba. Kodu korrastamine ei ole puhtusevõistlus. Kõige tähtsam on, et igapäevaelu toimiks ja saaks ka kodus puhata.

Oma korrastaja töö kõige nauditavam osa on, kui ma näen, millist muutust toob inimeste ellu korra loomine. Korras kodu vabastab seisma jäänud energia ja avab meeled muutusteks. Ka eesmärgid saavad selgemaks, kui su ümber on kord ja süsteem. Vahel piisab väikesest „sõbralikust müksust“, et tegutsema hakata. Olen ikka klientidele öelnud, et minu töö ei ole tekkinud olukorra arvustamine, aga ma ei ole ka asendusema, kes ei mainiks mõnda karmi tõde.

Professionaalse korrastajana olen kui personaalne coach ja loobumisterapeut, kes pakub tuge otsuste tegemisel ja ebavajalikust loobumisel.

Nelja lapse emana, täiskohal töötades ja samal ajal ka õppides, on organiseerimisvõime hädavajalik kui soovid, et igapäevaelukaos sind alla ei neelaks. Minu jaoks tekitab see turvatunde, kui tean kus on vajalikud asjad ja millises huviringis laps parajasti olema peab. Naudin, kui „asjad“ on paigas. Ootamatustesse ja plaanide muutustesse suhtun rahulikult, päevakavasse jätan aega spontaansusteks.

Mu lemmikfraas on: „lase vabaks“. Usun, et meis kõigis on jõud muuta oma elu, kui me teame, mida me soovime ja oleme valmis muutma oma mõttemustreid.

Olen oma elus kogenud palju kaotusi, suurim neist oli tulekahju. Läbi kaotuste olen õppinud mõistma suuri muutusi elus ja väärtustama inimeste vahelisi suhteid. Minu moto on: kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Sa ei pea olema rikas, et olla puhas ja organiseeritud. Samas mõistan, et inimesed on erinevad ja see, mis mind häirib, ei pruugi teistele huvi pakkuda. Teisalt, me kõik soovime, et meid ümbritseks rahu ja tasakaal ning meie tõeline potentsiaal avalduks nii kodus kui ka töökohal.

Professionaalse korrastaja koolituse olen läbinud Soomes aastal 2018 ning kuulun Soome kutsekorraldajate ühingusse (Suomen Ammattijärjestäjät ry) https://www.ammattijarjestajat.fi/koulutetut-ammattijarjestajat/viro/ , kus osalen rahvusvahelise koostöö ja koolituste töörühmas.

Alustades väikeste sammudega, investeerides oma aega, tehes väikseid edusamme, suudad lõpuks saavutada oma suure tulemuse.

Aitan Sind, kui tunned, et korrastamine on liiga tülikas ja aeganõudev. Vahel piisab vähesest ning pärast esimest sammu võid olla rohkem inspireeritud ja leida endas motivatsiooni jätkata iseseisvalt.

Korralooja Ülle Tammik

Vähem on alati rohkem ja pärast kaost tekib kord.

Kui on kord su kodus, on kord ka su hinges!

Professionaalse korrastajana soovin ma, et saaksid tegeleda sellega, mis sulle meeldib ja nautida loogilist, selget ja toimivat elu-või töökeskkonda. Mina saan aidata sul tuua ellu korda ja süsteemi. Pakun sulle tuge otsuste tegemisel, ebavajalikest asjadest loobumisel ning süsteemi loomisel riiulitest kuni siltideni.

Aitan tuua su ellu meelerahu ja vabastada energiat ja aega olulisele keskendumiseks.