Korrastamine, kui sinu asjade haldamine, on väga isiklik ja emotsionaalne protsess. See nõuab aega ja kannatlikkust, et esemed läbi vaadata ja otsustada, mida ära visata või alles jätta, taaskasutada või heategevuseks annetada. Seepärast töötan ma oma klientidega personaalselt ja mul ei ole abilisi. Olen kui sinu  “isiklik treener”,  kes juhendab, kommenteerib, toetab, käib kaasas ja aitab keset segadust edasi toime tulla. Professionaalse korrastajana saan aidata sul luua lihtsalt hooldatava kodu. Vaatan koos sinuga läbi su kodus olevad korrastamisega seotud probleemid. Kui ma korrastusprojekti lõpetan, saad teada, mis on su kapis ja milliselt riiulilt leiad igal eseme!

Minu eesmärk professionaalse korrastajana on muuta su kodu koduseks, harmooniliseks  ja turvaliseks paigaks, kus on ruumi olulisele ja igapäevastele unistustele.

Ma ei ole koristaja ja sa ei pea minu jaoks koristama hakkama.

Mis on erinevus koristamisel ja korrastamisel?

Koristamine hõlmab puhastusvahendite, nagu tolmulapid, desinfitseerimisvahendid, harjad, mopid jne, kasutamist. Koristamise hulka kuuluvad näiteks puhastamine, pühkimine, küürimine, tolmuimejaga puhastamine.

Korrastamine tähendab kodus või kontoris oleva segaduse ja esemete sorteerimist ning otsustamist, mida hoida, annetada või ära visata. Pead otsustama nende asjade väärtuse ja selle üle, mida  ja kui palju sa tegelikult kasutad või vajad. Kõige olulisem korrastamisel on süsteemide loomine, mis aitab sul tulevikus igal ajal esemeid leida.

Korrastamise võti on mõista kaose põhjuseid ja alustada pingevaba õhkkonna loomist kodus ja tööl. Korrastamine võib alata siis, kui tunneme ära kaosest põhjustatud probleemid.

Professionaalse korrastajana aitan sind, kui tunned, et korrastamine on liiga tülikas ja aeganõudev. Pakun tuge otsuste tegemisel, ebavajalikest asjadest loobumisel ning süsteemi loomisel riiulitest kuni siltideni, mis aitavad sul korda ja selgust luua.

Võta minuga ühendust, kui:

  • Asjad valitsevad su igapäevaelu
  • Segadus põhjustab mõnikord kurnatust või stressi ning muudab igapäevased tegevused  keeruliseks
  • Asjade organiseerimine, ebavajalikust loobumine ja korra hoidmine tundub keeruline
  • Asjade hulk takistab külalisi koju kutsumast
  • Soovid, et su kodukorraldus lahendataks kiiresti ja tõhusalt
  • Vajad abi kolimiskastide pakkimisel või lahti pakkimisel
  • Müüd korterit ja see tuleb kaubast tühjaks teha
  • Vajad abi pärandvara läbisorteerimisel ja korrastamisel

Vahel piisab vähesest ning pärast esimest sammu võid olla rohkem inspireeritud ja leida endas motivatsiooni jätkata iseseisvalt.

Tööde kestust mõjutavad muuhulgas korrastatava ala suurus, kauba hulk, sinu otsustuskiirus. Siin on mõned suunavad näited:

  • Riidekapp, väike panipaik: 2-3h
  • Üks terve tuba või ruum: 4-6h

Töö kestust hindan 30-minutilise tasuta küsitluse käigus.

Professionaalse korrastajana suunan, juhendan ja toetan sind otsustamisel, millistest asjadest soovid loobuda ja mida alles jätta. Ma ei vii midagi sinu kodust välja ilma sinu loata.  Üleliigsed kaubad saab viia taaskasutuspunktidesse või annetada erinevatele heategevusorganisatsioonidele. Samuti võid proovida müüa heas seisukorras kaupa taaskasutuspoodides või veebis. Samas on hea mainida, et kauba müümine võtab aega ja energiat ning nõuab pühendumist.

Kaardistan ära, milliseid taaskasutusvõimalusi sinu kodu lähedalt leida võib ning lisakauba saan tarnida eraldi lepingu alusel näiteks taaskasutuskeskusesse.

Koostöös Uuskasutuskeskusega hoiame ära liigseks või isegi häirivaks muutuvate korralike esemete jõudmise prügi hulka. Sellised asjad võivad samas kellelegi teisele praktilised olla ja rõõmugi pakkuda. Lisaks on alati neid, kel polegi võimalust uuest peast asju osta ja teise ringi pood on siis suurepärane võimalus.
Vajadusel ja kokkuleppel suuremate asjade, kastide ja väiksema mööbli transportimiseks teen koostööd transpordifirmaga Illy Transport https://illytransport.ee/.
Anname koos asjadele uue elu!

Lõpliku hinna määrab sinu otsuste tegemise kiirus. Tunnihind sisaldab projekti läbiviimist kliendi  juures, otsustamis- ja loobumisprotsessi toetamist. Professionaalne korrastaja on kui  personaalne Coach, kes aitab organiseerida projekte algusest lõpuni planeeritult ja sihipäraselt. Hind sisaldab personaalset teenindust ja eelkõige kliendi empaatilist kuulamist ja positiivset nõuannet.

Professionaalse korrastaja töö olulisemateks lähtekohtadeks on kliendi huvi, abi ja lugupidamine, konfidentsiaalsus ja läbipaistvus, ausus ja tõepärasus.

Professionaalse korrastaja kasutamine võiks olla sama loomulik kui koristaja palkamine. Samas, koristusteenuse puhul on mugavam, kui pere ei ole kodus, siis professionaalse korrastajana teen sinuga koostööd, et määrata kindlaks, millised peaksid olema  ruumide funktsioonid, ja korrastada need  viisil, mida saab hõlpsasti hooldada ning aitan otsustada, mida soovid säilitada ja mis teha ebavajalike asjadega. Oled kogu korrastusprotsessis aktiivne osaleja.

Professionaalne korrastaja on seotud ametisaladuse hoidmisega ja töö tehakse alati kliendi tingimustel.