Kuidas kodus korda luua: Nipid ja trikid igale ruumile
Kodu korrastamine võib tunduda ülesandena, mis nõuab aega ja pingutust, kuid tegelikult saab seda teha efektiivselt ja tulemuslikult, järgides mõningaid lihtsaid põhimõtteid. Meie igapäevaelu keskmes olevad ruumid – olgu selleks siis esik, köök, vannituba, lastetuba, elutuba, magamistuba, garderoob või isegi garaaž ja panipaik – vajavad kõik omaette tähelepanu ja hoolt.
Esik – kodu visiitkaart, peaks olema korras ja funktsionaalne. Hoidke seal vaid igapäevaselt kasutatavaid riideid ja jalanõusid, kingad kapis ja riided korralikult organiseeritult. Laste asjad hoidke lapsele mugavalt kättesaadavas kohas ning võtke eeskuju lastehoiust, kasutades karpe ja kappe ning asjade sildistamist.
Vannituba – meie igapäevane luksus, võib kergesti muutuda pudelimereks ja kosmeetikapoe sarnaseks. Hoidke vannituba organiseerituna, võttes eeskuju hotelli vannitoast – hoia nähtaval vaid igapäevaselt kasutatavaid tooteid ja kasuta süsteeme, nagu karbid ja sahtlite jagajad, et säilitada kord.
Köök – kodu süda. Köögis me saame kokku perega, veedame aega sõpradega ja korraldame pidusid. Hoolitse selle eest, et igal asjal oleks oma koht , et neid on mugav kasutada vastavalt vajadusele. Taaskasutamine ja sorteerimine – biojäätmed, papp, koristusvahendite kapp jm Hoia köögilaud ja köögipinnad puhtad. Korista köök päeva lõpus, et oleks hea hommikul päeva alustada. Märksõnad köögis otstarbekus ja mugavus.
Garderoob peaks olema funktsionaalne ja organiseeritud, et vältida segadust. Kasutage korve ja sahtleid ning ärge hoidke seal tarbetuid asju. Kui hoiate seal riideid, mis ootavad oma aega (a´la võtan 10kg alla), siis märkige need kuupäevaga, millal olete oma eesmärgi täitnud. Kui selleks kuupäevaks te seda teinud ei ole, siis on aeg neist asjadest loobuda. Ole järjepidev asjade kasutamisel või loobumisel.
Lastetuba on mängimiseks mõeldud ruum, mida saab koos lapsega korrastada. Kasutage ruumi efektiivselt ära, kasutades näiteks narivoodit või pööningvoodit ning hoidke mänguasjad korralikult hoiustatuna, kasutades korve ja sildistades neid lapse jaoks arusaadavalt (nt piltidega).
Elutuba– koht lõõgastuseks. Vaheta dekoratsioone, hoiusta raamatuid klaasvitriinis, seal koguvad need vähem tolmu. Hoolitse, et kodukontor ja pesuriiul elutoas ei püüaks liialt tähelepanu ja oleks alati organiseeritud. Korrasta ruum päeva lõpuks. Ära unusta lõõgastuda.
Magamistuba – sinu pühamu, ruum mida näed hommikul esimesena ja õhtul viimasena. Ära hoia seal üleliigseid asju. Ka telefonid jm ekraanid on soovitav hoida mujal. Tee voodi hommikuti ära, pane peale päevatekk. Ära hoia kulunud riideid ja mitu päeva kasutatavaid riideid tooli peal. Hoia pesukorvi ja taaskasutuskorvi kas magamistoas või garderoobis. Hoolitse selle eest, et magamistuba oleks koht, kus sa ennast välja saad puhata ja miski üleliigne seal ei püüks pilku ega segaks lõõgastumist.
Kokkuvõttes, olgu tegemist millise ruumiga tahes, on oluline järgida mõningaid põhimõtteid: loobuge üleliigsest, hoidke vajalikud asjad mugavalt hoiustatuna ning olge järjepidev korra hoidmisel. Nii saate luua kodu, kus on hea elada ja kus on mõnus aega veeta.