Kui palju on vajalik?
Sageli ei suuda me lahti lasta asjadest, mida me enam ei vaja või ei taha. See raskus tuleneb hirmust, et meil ei ole midagi siis, kui me seda vajame (kui me seda kunagi vajame…). Tihtipeale me isegi ei tea, mis meil on ja nii ostame vajamineva asja uuesti. Mõnikord usume, et viskame raha minema, kui midagi ära viskame. Sageli maksab asjade hoiustamine meile rohkem raha kui nende ära viskamine. Samas peaks kodu olema elamispind, mitte hoiuruum.
Mida vähem me omame, seda lihtsam on olla sellega, mis meil on, ja seda rohkem hakkame hindama kõike, mis meid ümbritseb– materiaalset või muud.
Kõige sellega, millega end ümbritseme, tekib suhe (inimesed, asjad, töö, muusika, kodu). Asjad meie ümber räägivad palju meist, meie väärtushinnangutest. Asjad meie ümber mõjutavad ja isegi kujundavad meid. Igal inimesel on oma isiklik asjade tasakaal, mille puhul tema kontrollivõime on optimaalne. Oskus head suhet hoida on väärtuslik. Asjade väärtus erinevate inimeste jaoks võib olla väga erinev. Samas me kõik vajame oma ellu häid suhteid ja harmoonilist keskkonda. Seepärast tähendab rohkem tihtipeale vähem.
Mõtle, mis suhe on sul asjadega ja milliste asjade kogustega sa hästi hakkama saad?